Burger
Toimistot
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Datavägen 14A
436 32 Göteborg

Sverige

+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö
Sverige

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

+ 37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

+65 915 048 94
Are Gløersen

Helsinki

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsinki

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Hallinto | Johto
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 4500 2800

Tom Berget

Business Development Director

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård

Project Director

therese.mellegaard@pearlgroup.no
+47 415 03 212

Bernhard Olsen

CEO Pearl Norway

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

Director Pearl Care

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Carl Östholm

CEO Pearl Sweden

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Helena Järvi
Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+358010 579 8470

Armands Slihte

CEO PearlConvert

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

Torkel Johannessen

CEO PearlConvert

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

Skrevet av


Pearl Group

Publisert


11.04.2023

EasyInvoice@Pearl

EasyInvoice@Pearl

Easyinvoice @ Pearl on Pearlin kehittämä templateratkaisu saapuvien laskujen käsittelyyn. Laskun käsittely alkaa siitä, kun asiakas vastaanottaa laskun järjestelmään sähköisesti. Ratkaisu tukee useita eri tiedostomuotoja (esim. EDI, EHF, skannatut), ja ne muunnetaan SAP iDoc-muotoon. Kaikki iDoc-tiedostot lähetetään sitten monitoriin.  

Sovelluksen päänäkymään haetaan kaikki olennaiset tiedot, joita tarvitaan työnkulun käynnistämiseen. Voitte valita miten sovellusta käytetään. Sitä voidaan käyttää vain selvitysten hallintaan, tai koko työnkulun manuaaliseen käynnistämiseen. Kaikki laskut on jaettu kahteen pääluokkaan: materiaalilaskut (MM) ja rahoituslaskut (FI). MM-laskut ovat laskuja, jotka voidaan verrata ostotilaukseen, kun taas FI-laskut ovat laskuja, joita ei voida verrata ostotilaukseen. Eri laskuilla on sitten erilaiset prosessi attribuuttien perusteella. Yhteistä molemmille laskutyypeille on, että se lähetetään sovelluksesta ja My Inbox -kansioon. Lasku laitetaan oikeaan tehtävätyyppiin sen mukaan, miten asiakas haluaa. Laskujen on noudatettava tiettyjä kirjanpitolakeihin perustuvaa prosessia ennen kuin ne voidaan kirjata. Kun lasku on käynyt läpi kaikki tarvittavat vaiheet, se päätyy henkilölle, joka lähettää laskun, mikä on prosessin viimeinen vaihe. 

Utelias mitä teemme?

Katso meidän ratkaisumme

Haluisimme kuulla sinusta!

Ota yhteyttä