TRN fikk et system som øker mulighetene for vekst og fornøyde kunder. "Klikk og hent"-tjenesten har hatt samme bratte stigning helt siden starten i februar 2017.
På tax-free.no kan du i dag forhåndsbestille varer på nett på samme måte som hvilken som helst nettbutikk. Alle produktene som selges i den fysiske butikken er tilgjengelig i nettbutikken. Varene bestilles til det tidspunktet som passer kundens avreise eller ankomst og står klare til henting når de kommer til butikken. Oppgjøret skjer først i butikken på flyplassen.
– «Klikk og hent» er veldig godt mottatt hos våre kunder. Dette har vist seg å være en service som kundene ønsker seg. Innenfor den tyske Heinmann TaxFree taxfree-butikkkjeden, er Travel Retail Norway desidert størst i verden på «Klikk og hent», og vi er kjempestolte, sier Web manager i TRN, Thomas Aalerud.
Den digitale verdien
– Den digitale verdien ligger ikke bare i "Klikk og hent"-ordre, men også i at kunder har mulighet til å se og bli kjent med vårt sortiment før de besøker butikken vår, sier Aalerud.
– Når hele varesortimentet er digitalisert, er det mulig å ta ut verdi på forhåndsbestillingene direkte ved at vi får vist frem produktene før kunden kommer til butikken vår.
Pearl og SAP har vært med Travel Retail Norway (TRN) siden den første satsningen på digitalisering, da de åpnet taxfree.no. Til å begynne med var det PIM og masterdata-håndtering på produktene. Etter hvert ble også ordrehåndtering og kundekonti lagret i SAP Commerce.
"Klikk og hent" startet de først som et prøveprosjekt i Stavanger i november 2016. Det ble godt mottatt og i februar 2017 åpnet de det for alle flyplasser. Siden har det bare vokst.
– Ved å bruke SAP Commerce får vi en unik base med masterdata. Dette kan vi utnytte når vi skal gjøre andre uttak digitalt som for eksempel elektroniske hyllekanter, "self check-out"-kasser og andre digitale satsninger andre steder i TRN, sier Aalerud.
Hvorfor har prosjektet blitt en suksess?
TRNs ledelse ser at hvis de skal videre, er digitalisering en viktig del av strategien. Historikken til TRN tilsier at de har ansatte som er villig til å gjøre en ekstra innsats når de møter en utfordring eller får en mulighet. Sånn har det også vært med "Klikk og hent".
– TRNs gjennomføringsevne og gode kultur er essensielt for at Pearl klarer å levere optimale løsninger, sier Tom Berget i Pearl.
– De har plukket ut ansatte som er engasjerte og har kunnskapen som trengs for å gjennomføre de første fasene av "Klikk og hent"-tjenesten.
Pearl leverer en plattform hvor trafikken tåler store variasjoner, sesongsvingninger og enorme kampanjer, og samtidig gir kunden en optimal opplevelse.
– For at prosjektet skal bli en suksess for Travel Retail Norway, er det viktig med en samarbeidspartner som Pearl, som ikke bare skjønner systemet, men som også har innsikt og forståelse av retail og mulighetene med e-commerce, sier Aalerud.
– Samarbeidet med Pearl fungerer knirkefritt. De er fleksible, tilgjengelige, forstår våre utfordringer og flinke til å finne gode løsninger. Pluss at sikkerheten har vært helt fantastisk. Det er kontinuerlig monitorering og systemer som alltid er oppe. Jeg vil absolutt anbefale Pearl og SAP Commerce til andre som vurderer en tilsvarende løsning.