Burger
Kontor
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Datavägen 14A
436 32 Göteborg

Sverige

+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

+ 37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

+65 915 048 94
Are Gløersen

Helsinki

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsinki

 

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Styrelsen
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 450 02 800

Tom Berget

Business Development Director

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård

Project Director

therese.mellegaard@pearlgroup.no
+47 415 03 212

Bernhard Olsen

CEO Pearl Norway

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

Director Pearl Care

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Carl Östholm

CEO Pearl Sweden

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Helena Järvi

CEO Pearl Finland

helena.jarvi@pearlgroup.fi
 +35810 579 8471

Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+358 10 579 84 70

Armands Slihte

CEO Pearl Latvia

armands.slihte@pearlgroup.no
+37 126 539 878

Torkel Johannessen

CEO PearlConvert

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

pearlconvert

Strategi

Släpp loss din fulla digitala potential! Vi hjälper våra kunder att utveckla och implementera digitala strategier med digital transformation och förändringsledning.

Användarupplevelse

Användarupplevelse, konverteringsoptimering och design för e-handel. Vi hjälper dig att optimera användarupplevelsen för dina kunder och designa en webbutik som konverterar.

Commerce

Vi är en av Nordens största aktörer inom e-handel, och levererar lösningar baserade på marknadsledande teknik och partners, såsom Adobe Commerce och SAP Commerce.

PIM & DAM

Masterdata, produktberikning och mediehantering. Skapa en konsekvent innehållsupplevelse över kanaler och effektivisera processen för att underhålla och använda produktinformation och digitala mediefiler.

eCommerce Management

Öka din synlighet och få flera konverteringar! Oavsett om du behöver eCommerce Managers eller digitala marknadsföringsspecialister inom organisk sökning (SEO), betald sökning (SEM) eller sociala medier - vi har dig!

Customer Engagement

Vårt team hjälper dig med allt som rör lojalitet, marknadsföring, personalisering och kundservice genom hela kundresan. På så sätt kan du förstå och aktivera dina kunder på bästa möjliga sätt.

Förvaltning

Vi bistår med support, hosting och vidareutveckling av era e-handelslösningar.

Teknik

Vi arbetar med de bästa teknikerna och lösningarna på marknaden. Se en översikt över våra partners och vår teknologi.

Nyfiken på vad vi gör?

Se våra kundberättelser

Vi är glada att höra från dig!

Kontakta oss