Burger
Kontor
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Datavägen 14A
436 32 Göteborg

Sverige

+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

+ 37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

+65 915 048 94
Are Gløersen

Helsinki

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsinki

 

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Styrelsen
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 450 02 800

Tom Berget

Business Development Director

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård

Project Director

therese.mellegaard@pearlgroup.no
+47 415 03 212

Bernhard Olsen

CEO Pearl Norway

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

Director Pearl Care

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Carl Östholm

CEO Pearl Sweden

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Helena Järvi

CEO Pearl Finland

helena.jarvi@pearlgroup.fi
 +35810 579 8471

Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+358 10 579 84 70

Armands Slihte

CEO Pearl Latvia

armands.slihte@pearlgroup.no
+37 126 539 878

Torkel Johannessen

CEO PearlConvert

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

Skapa olika kundupplevelser

Crystallize är en framtidssäker Headless SaaS e-handelsmotor och har allt som behövs för att sälja och marknadsföra din produkthistoria. Lösningens blixtsnabba, sammansatta landskap och Pearl MACH 2.0-arkitektur gör det möjligt för produktberättare att förverkliga sina digitala idéer, oavsett projektets form eller omfattning.

Designad för prestanda och skalbarhet

Crystallize är en komponentrik produkt- och innehållsmotor samt är en fullfjädrad Commerce, PIM & DAM i ett. En enda sanningskälla för produkter och multimediainnehåll. En modern, distribuerad API-tjänst (GraphQL) med en stilig redaktionell upplevelse. Byggd för att inspirera både utvecklare och marknadsförare. Designad för prestanda och skalbarhet, vilket också resulterar i lägre miljöavtryck.

 

Viktiga komponenter


  • PIM - Product information management and inventory of record
  • OMS - Order workflow and fulfillment orchestration at scale
  • Subscriptions - Build recurring revenue products and convenience commerce
  • DAM - High Speed access to rich media assets and content like video and semantic relationships
  • CMS - Advanced product & content modeling, with an editorial UI

Möjligheterna är många 

Crystallize levereras med många out-of-the-box-butiksstandarder med React Next.JS, Remix och andra front-end-ramar, skräddarsydda för prestandauppfattning och redo att de högsta SEO-rankningarna.



Nyfiken på vad vi gör?

Se våra kundberättelser

Vi är glada att höra från dig!

Kontakta oss