Burger
Kontor
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Datavägen 14A
436 32 Göteborg

Sverige

+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

+ 37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

+65 915 048 94
Are Gløersen

Helsinki

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsinki

 

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Styrelsen
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 450 02 800

Tom Berget

Business Development Director

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård

Project Director

therese.mellegaard@pearlgroup.no
+47 415 03 212

Bernhard Olsen

CEO Pearl Norway

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

Director Pearl Care

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Carl Östholm

CEO Pearl Sweden

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Helena Järvi

CEO Pearl Finland

helena.jarvi@pearlgroup.fi
 +35810 579 8471

Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+358 10 579 84 70

Armands Slihte

CEO Pearl Latvia

armands.slihte@pearlgroup.no
+37 126 539 878

Torkel Johannessen

CEO PearlConvert

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

GettyImages-1178146180 4

Till vilka kunder vänder sig Telco@Pearl?

Telco@Pearl är särskilt avsedd för företag som vill realisera sin affärsstrategi med stöd av standardmässiga systemlösningar. Lösningen har fokus på företagets totala lönsamhet samt att den är en komplett affärslösning med sömlös integration till ekonomiska/finansiella funktioner.

Vad täcker Telco@Pearl?

Telco@Pearl är baserad på SAP:s marknadsledande ERP- och Hybris-lösning. Lösningen är skapad utifrån ”in memory”-plattformen SAP S/4HANA. Detta ger alla användare omedelbar kunskap i realtidsdata. Lösningen omfattar både B2B och B2C-handelsprocesser. Viktiga processer som ingår är:

  • Näthandelslösning
  • Service
  • Hantering av produkter och paket
  • Försäljning
  • Fakturering
  • Ekonomi, rapportering och analys
  • Effektivt inköpsverktyg med prognoser
  • Flexibel lagerstyrning anpassad till företagets behov

Vad är fördelarna?

  • En skalbar och innovativ lösning som säkerställer framtiden för ditt företag
  • Lösningen är anpassad till branschspecifika behov i din bransch
  • Lösningen implementeras effektivt både gällande tid och kostnad

Vi hjälper dig

lady

Specialister

Läs mer
large_cube-1

Implementering

Läs mer
postits

Drift och support

Läs mer

Nyfiken på vad vi gör?

Se våra kundberättelser

Vi är glada att höra från dig!

Kontakta oss