Burger
Kontor
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

Stian Green
+47 920 11 808
stian.green@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

Stian Green
+47 920 11 808
stian.green@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

Carl Östholm
+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Fabrikstorget 1
412 50 Göteborg
Sverige

Per Bengtson
+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

Trond Pedersen
+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

Armands Slihte
+37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

Are Gløersen
+65 915 048 94
are.gloersen@pearlgroup.no

Helsingfors

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsingfors

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Gdansk

Convert Group Polska Sp. z o.o.
Al. Grunwaldzka 472C, Olivia Star Building
80-309 Gdańsk

Marzena Poiret
+48 731 210 882
marzena@pearlconvert.no

Styrelsen
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 45 002 800

Bernhard Olsen

Managing Director PearlCare

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Carl Östholm

Managing Director ERP

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Torkel Johannessen

Managing Director Commerce

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

Tom Berget

CCO

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård
Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

COO & CEO Pearl Norge

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Per Bengtson

CEO Pearl Sverige

per.bengtson@pearlgroup.se
+46 736 336 257

Helena Järvi

CEO Pearl Finland

helena.jarvi@pearlgroup.fi
 +35 810 579 8471

Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+35 810 579 8470

Armands Slihte

CEO Pearl Lettland

armands.slihte@pearlgroup.no
+37 126 539 878

Marzena Poiret

Country Director Polen

marzena@pearlconvert.no
+48 731 210 882

Upplevelser i världsklass

Vikten av sök har aldrig varit viktigare och vårt mål är att leverera upplevelser i världsklass för våra kunder. Pearl är en stolt partner till Algolia och vårt team har stor erfarenhet med att implementera och driftsätta Algolia. Så låt oss ge dig en snabb introduktion till vad Algolia är och vad det kan göra för din verksamhet.

Snabb och rik sökupplevelse

Algolia är en värdebaserad, AI-driven sökmotor som levererar realtidsresultat från din allra första tangenttryckning. Algolia ger användarna en snabb och rik sökupplevelse. Algolia Search kan innehålla ett sökfält med förslag till sökfraser, filter, sortering etc. Den API-drivna sökningen ger relevanta resultat på nolltid. Att hitta rätt innehåll och produkter har aldrig varit enklare.

Full översikt

Algolia erbjuder en dashboard där du kan anpassa sökningen och visa Search Analytics, vilket gör det möjligt att ta beräknade ändringar för att förbättra sökupplevelsen ytterligare för användarna. Algolias dashboard är ett kraftfullt verktyg som tillhandahåller flera funktioner som produkt- och varumärkesreklam, personlig sökning, A-B-testning av olika sökkonfigurationer, synonymer och stavfelstolerans som automatiskt korrigerar vanliga felstavade ord.

Nyfiken på vad vi gör?

Se våra kundberättelser

Vi är glada att höra från dig!

Kontakta oss