Burger
Toimistot
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

Stian Green
+47 920 11 808
stian.green@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

Stian Green
+47 920 11 808
stian.green@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

Carl Östholm
+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Fabrikstorget 1
412 50 Göteborg
Sverige

Per Bengtson
+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö
Sverige

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

Trond Pedersen
+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

Armands Slihte
+37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

Are Gløersen
+65 915 048 94
are.gloersen@pearlgroup.no

Helsinki

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsinki

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Gdansk

Convert Group Polska Sp. z o.o.
Al. Grunwaldzka 472C, Olivia Star Building
80-309 Gdańsk

Marzena Poiret
+48 731 210 882
marzena@pearlconvert.no

Hallinto | Johto
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 450 02 800

Bernhard Olsen

Managing Director PearlCare

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Carl Östholm

Managing Director ERP

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Torkel Johannessen

CEO PearlConvert

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

Tom Berget

CCO

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård
Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

COO & CEO Pearl Norway

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Per Bengtson

CEO Pearl Sweden

per.bengtson@pearlgroup.se
+46 736 336 257

Helena Järvi

CEO Pearl Finland

helena.jarvi@pearlgroup.fi
 +35810 579 8471

Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+35 801 057 984 70

Armands Slihte

CEO Pearl Latvia

armands.slihte@pearlgroup.no
+47 671 08 800

Marzena Poiret

Country Director Poland

marzena@pearlconvert.no
+48 731 210 882

Skrevet av


Pearl Group

Publisert


11.04.2023

EHF3.0@Pearl

newsItem-1467cf370908

Pearl on kehittänyt sähköisen kaupankäyntiratkaisun(EHF) SAP ERP-järjestelmän käyttäjille. Tämä tekee sähköisenlaskutuksen tekemisestä erittäin helppoa ja sitä käyttää suuri joukko nykyisistä asiakkaistamme. 

Pearl on kehittänyt EHF-ratkaisun yrityksille, jotka käyttävät SAP ECC:tä tai S/4HANA ERP-järjestelmää. Ratkaisu noudattaa Euroopan Unionin säännöksiä ja määräyksiä, ja kun sinulla on asiakkaidesi ALV-tunnus, se on ainoa tarvittava tieto viestien ja asiakirjojen sähköiseen siirtoon. 

Sähköinen kaupankäyntimuoto (EHF) on strukturoitu XML-tiedostomuoto sähköisille laskuille Euroopassa. 

PEPPOL aloitti kansainvälisen hankkeen helpottaakseen yritysten tasapuolista kauppaa rajojen yli Euroopassa, ilman raskaita tietojärjestelmien integraatioita. EHF-muoto on laskuissa käytettävä standardi, joka on alkanut yhteistyöstä eurooppalaisten ja kansainvälisten standardointiorganisaatioiden kanssa. 

Jos asiakkaan ALV-numero on rekisteröity PEPPOL:in rekisteriin, lasku lähetetään asiakkaalle hyväksyttäväksi ja maksettavaksi. Ratkaisumme tukee kaikkia PEPPOL:in hyväksymiä vakioviestejä, niin tietojen lähettämiseen, että vastaanottamiseen. 

Ratkaisu on jo käytössä useilla Perlin asiakkaista ja on saatavilla kaikille sitä tarvitseville.  

Ota meihin yhteyttä jo tänään saadaksesi lisätietoja ratkaisusta. 

Utelias mitä teemme?

Katso meidän ratkaisumme

Haluisimme kuulla sinusta!

Ota yhteyttä