Burger
Kontor
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

Stian Green
+47 920 11 808
stian.green@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

Stian Green
+47 920 11 808
stian.green@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

Carl Östholm
+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Fabrikstorget 1
412 50 Göteborg
Sverige

Per Bengtson
+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

Trond Pedersen
+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

Armands Slihte
+37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

Are Gløersen
+65 915 048 94
are.gloersen@pearlgroup.no

Helsingfors

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsingfors

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Gdansk

Convert Group Polska Sp. z o.o.
Al. Grunwaldzka 472C, Olivia Star Building
80-309 Gdańsk

Marzena Poiret
+48 731 210 882
marzena@pearlconvert.no

Styrelsen
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 45 002 800

Bernhard Olsen

Managing Director PearlCare

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Carl Östholm

Managing Director ERP

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Torkel Johannessen

Managing Director Commerce

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

Tom Berget

CCO

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård
Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

COO & CEO Pearl Norge

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Per Bengtson

CEO Pearl Sverige

per.bengtson@pearlgroup.se
+46 736 336 257

Helena Järvi

CEO Pearl Finland

helena.jarvi@pearlgroup.fi
 +35 810 579 8471

Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+35 810 579 8470

Armands Slihte

CEO Pearl Lettland

armands.slihte@pearlgroup.no
+37 126 539 878

Marzena Poiret

Country Director Polen

marzena@pearlconvert.no
+48 731 210 882

Skapar unika kundupplevelser

I dagens marknadsföring är det viktigt att ge dina kunder bästa möjliga upplevelse när de interagerar med ditt varumärke.
 
Verktyg som Interaction Studio kan stödja ditt marknadsföringsteam och skapa meningsfulla interaktioner med dina kunder över flera kanaler att ditt varumärkes budskap är unikt för dem och deras intressen.

En gamechanger för marknadsföring och merchandiser

Att leverera en relevant och personlig upplevelse för varje kund är inte lätt. Här är en effektiv AI och maskininlärning i realtid avgörande. Det är en lösning som ger e-handelsföretag möjligheten att marknadsföra relevanta produkter och tjänster till sina kunder och potentiella kunder i kanaler som webb, e-post och mobil med erbjudanden specifikt och unikt för dem. När kunder surfar din webbplats och navigerar till olika sidor kan dessa interaktioner lagras och senare användas för att skapa nya upplevelser. Till exempel rekommenderade produktförslag, anpassade erbjudanden, bilder startsidan och andra innehållsförslag som kunderna ser i realtid när de besöker din webbplats. Din butik kan faktiskt anpassas till varje enskild kund.

Två av våra favoritfunktioner

  • Anpassa upplevelsen och servera en unik webbsida för varje potentiell- och återkommande kund med egentillverkade bilder, innehåll, köphistorik, rekommenderade produkter och mer.

  • Få mer personliga e-postmeddelanden genom att ansluta Interaction Studio till din e-postleverantör. E-postmeddelanden kan anpassas med rekommendationer baserat på senaste åtgärder, produktköp eller webbhistorik - allt uppdaterat i stunden som kunden öppnar e-posten!

Nyfiken på vad vi gör?

Se våra kundberättelser

Vi är glada att höra från dig!

Kontakta oss