Burger
Kontor
Lysaker

Lysaker Torg 45
1366 Lysaker
Oslo, Norge

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Sandefjord

Østre Kullerød 4
3241 Sandefjord

+47 957 06 042
bernhard.olsen@pearlgroup.no

Stockholm

Rosenborgsgatan 12
SE-169 74 Solna 
Sweden

+46 708 31 98 02
carl.ostholm@pearlgroup.se

Göteborg

Datavägen 14A
436 32 Göteborg

Sverige

+46 73 633 62 57
per.bengtson@pearlgroup.se

Malmö

Hyllie Stationstorg 31
215 32 Malmö

Johan Linde
+46 704 444 551
johan.linde@pearlgroup.se 

Kyiv

Gulliver, 1A Sportyvna Square
01023 Kyiv
Ukraina

+47 995 07 750
trond.pedersen@pearlgroup.no

Riga

Krišjāņa Valdemāra street 21 - 20
Riga, LV-1010
Latvia

+ 37 126 539 878
armands.slihte@pearlgroup.no

Singapore

Pearl Care Singapore PTE LTD
9 Temasek Boulevard
31F Suntec Tower 2
Singapore 038989

+65 915 048 94
Are Gløersen

Helsinki

Pearl Finland Oy
Meritullinkatu 1
00170 Helsinki

 

Tuomas Haimi
+358 10 579 84 70
tuomas.haimi@pearlgroup.fi

Tampere

Pearl Finland Oy
Koskikatu 7 A 2
33100 Tampere

Helena Järvi
 +35810 579 8471
helena.jarvi@pearlgroup.fi

Styrelsen
Trond Skjellerud

CEO Pearl Group

trond.skjellerud@pearlgroup.no
+47 450 02 800

Tom Berget

Business Development Director

tom.berget@pearlgroup.no
+47 932 87 712

Therese Mellegård

Project Director

therese.mellegaard@pearlgroup.no
+47 415 03 212

Bernhard Olsen

CEO Pearl Norway

bernhard.olsen@pearlgroup.no
+47 957 06 042

Ingemar Goksøyr

CFO

ingemar.goksoyr@pearlgroup.no
+47 90 60 10 00

Stian Green

Director Pearl Care

stian.green@pearlgroup.no
+47 920 11 808

Trond Pedersen

Director International Operations

trond.pedersen@pearlgroup.no
+47 995 07 750

Carl Östholm

CEO Pearl Sweden

carl.ostholm@pearlgroup.se
+46 708 31 98 02

Helena Järvi

CEO Pearl Finland

helena.jarvi@pearlgroup.fi
 +35810 579 8471

Tuomas Haimi

COO Pearl Finland

tuomas.haimi@pearlgroup.fi
+358 10 579 84 70

Armands Slihte

CEO Pearl Latvia

armands.slihte@pearlgroup.no
+37 126 539 878

Torkel Johannessen

CEO PearlConvert

torkel@pearlconvert.no
+47 458 60 292

Skrivet av


Pearl Group

Publicerat


08.09.2023

Vi välkomnar Ecolean som ny kund till Pearl!

Bloggbild

Pearl Sverige har fått förtroendet att samarbeta med Ecolean som utvecklar och tillverkar innovativa förpackningssystem för livsmedelsindustrin, med huvudkontor i Helsingborg. Pearl ska hjälpa Ecolean att modernisera och förbättra affärsprocesserna som i förlängningen kommer att hjälpa Ecolean att bli effektivare och därmed serva sina kunder bättre.

 

Inledningsvis handlar det om att implementera ett nytt affärssystem, genom lösningen S/4HANA Public Cloud. Detta är marknadens modernaste cloudlösning och kommer att vara ett viktigt verktyg i Ecoleans framtida tillväxt. Vi ser fram emot ett givande samarbete tillsammans med Ecolean.

 

- Vi fortsätter vår resa och expanderar mot fler branscher inom tillverkning. Det känns extra spännande att vi ska bistå med vår erfarenhet inom affärssystem och digitalisering till Ecolean. Det är ytterligare ett bevis för att Pearl är rätt partner för verksamhetsutveckling och digitalisering med marknadens modernaste cloudlösning, säger Carl Östholm, VD på Pearl Sverige.

Nyfiken på vad vi gör?

Se våra kundberättelser

Vi är glada att höra från dig!

Kontakta oss